تاثیر تصاویر گرافیکی با کیفیت در تولید محتوا و تبلیغات

تاثیر تصاویرگرافیکی در تبلیغات و تولیدمحتوا

گرافیک چیست؟

گرافیک یک نوع زبان بین المللی است که با کمک آن می توانیم مفاهیم را به بیننده منتقل کنیم. این مفاهیم ممکن است شامل اخبار، تبلیغات، معرفی محصول، معرفی خدمات و یا مطلب خاصی باشد. در طراحی گرافیکی ما از المان هایی چون اشکال دو بعدی، فرم های سه بعدی، نوشته های کوتاه و کاربردی، رنگ ها، زمینه مناسب، تصاویر و… استفاده می کنیم. اینکه دقیقا از کدام یک بهتر است استفاده کنیم بستگی به آن مفاهیمی دارد که باید به بیننده منتقل بشود. به این معنا که برای معرفی محصول حتما از عنوان محصول و تصویر استفاده می کنیم.
برای معرفی خدمات از یک سری المان ها و جزییات مرتبط و عنوان بهره می بریم و… برای سفارش طراحی شما نه تنها به مفاهیم باید توجه زیادی کنیم، بلکه استفاده از رنگ های مناسب و مرتبط حائز اهمیت است. یک طراح حرفه ای در طراحی حرفه ای می داند که بسته به موضوع طراحی، بهتر است از چه رنگ هایی استفاده کند. در ادامه عوامل مهم در یک طراحی موثر و جذاب را برای شما شرح خواهیم داد.

زمان در طراحی فوری و غیر فوری:

اول از همه، زمان تاثیر زیادی در یک طراحی قوی خواهد داشت.هرچه طراح وقت بیشتری برای طراحی داشته باشد، می تواند یک طراحی خلاقانه تر و با کیفیت تر برای شما ارائه بدهدو کیفیت در طراحی: در هر دو سفارش طراحی فوری و غیر فوری طراح ملزم به رعایت استانداردهای زیادی است. در هردو سفارش ممکن نیست که طراح بتواند یک فایل با کیفیت به شما تحویل بدهد. این در حالی است که شما باید هنگام ثبت سفارش طراحی حتما مشخص کنید که سفارش شما طراحی برای یک بنر یا پست اینستاگرام می باشد، یا یک بیلبورد، یا یک تابلو و… چرا که اندازه و درصد کیفیتی که برای چاپ و یا استفاده در هر کدام از این سفارش ها لازم است، با یکدیگر متفاوت می باشد.

جزییات طراحی:

علاوه بر مورد فوق شما باید هنگام ثبت سفارش آگاه باشید که مایل هستید دقیقا چه مفهومی را به مخاطب خود انتقال بدهید. سبک و سیاق یک طراحی تبلیغاتی با یک طراحی خبری و… هر یک با یکدیگر متفاوت است. برای برخی یک تصویر واقعی می تواند تاثیر بیشتری بگذارد، برای برخی هم، نوشته ها نقش مهمی خواهند داشت و گاهی هم المان های مینیمال و مفهومی هستند که یک طراحی ایده آل را تکمیل می کنند.

نقش رنگ ها در طراحی:

رنگ ها در طراحی های مختلف خود منتقل کننده مفاهیمی هستند که باعث می شود برای هر مفهوم و موضوعی سراغ بعضی رنگ های خاص برویم. به طور مثلا برای تبلیغات فست فود و رستوران ها بیشتر از رنگ های قرمز و نارجی استفاده می کنیم. دلیل آن این است که این رنگ های اشتها آور و مهیج هستند. برای صنعت دارویی و گیاهی رنگ سبز و برای درمانی رنگ آبی الاآخر… در طراحی حرفه ای تبلیغات و کلیه زمینه های دیگر می دانیم گه چگونه از رنگ ها به درستی استفاده کنیم تا نهایت تاثیر خود را در طراحی بگذارند.

نوع فونت و نوشته ها در طراحی:

در طراحی های تبلیغاتی کمتر از نوشته ها استفاده می شود. طراحی های مثل طراحی بنر، طراحی پاپ آپ، طراححی رول آپ و… معمولا از اطلاعات مهم و کاربردی خیلی کوتاه و مختصر و مفید کمک می گیریم. اما در طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور و… برای عرفی بهتر و کامل تر محصول و یا خدمات، توضیحات کامل تری را درج می کنیم. نوع فونت هم بسیار اهمیت دارد. در طراحی هایی مثل طراحی بنر فروشگاهی و طراحی بیلبورد می توانیم از فونت های نسبتا فانتزی تر استفاده کنیم. اما در طراحی محصولی مثل کاتالوگ، کارت ویزیت، بروشور، تراکت و… باید از یک فونت ساده و خوانا استفاده کنیم تا بیننده راحت تر بتواند نوشته ها را بخواند و مفاهیم را درک کند.

سخن پایانی

این عوامل از مهمترین عوامل در طراحی گرافیکی می باشد. دنیای گرافیک بسیار گسترده است. یک طراحی باید خلاقانه و جذاب باشد و در عین حال از اصول و استانداردهای طراحی پیروی کند. عوامل بسیار زیاد دیگری نیز در طراحی دخیل هستند که طرح آن ها در این مقاله نمی گنجد اما اصولا طراحان حرفه برای طراحی یک طرح مناسب و موثر از این اصول بهره می گیرند. با طراحی که برای شما اماده می کنند بتواند از تاثیرگذارترین طرح ها باشد و بازخورد زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *