تفاوت چاپ لبه بوم کنواس طبیعی

تفاوت چاپ تابلو بوم کنواس لبه رنگی با بوم لبه سفید

منظور از لبه بوم کنواس چیست؟

برای توضیح اینکه بوم لبه رنگی با بوم لبه سفید چه تفاوتی دارد، ابتدا باید اول بدانید که منظور از لبه بوم، دقیقا کدام قسمت تابلو بوم کنواس است. هر تابلو بوم از دو بخش تشکیل شده است. یکی پارچه کنواس روی بوم، و یکی یک چهارچوب چوبی که به آن کلاف نیز می گویند. کلاف چوبی را که تولید می کنیم، پارچه کنواس را روی این کلاف می کشیم و از پشت منگنه می کنیم، تا پارچه روی کلاف چوبی فیکس شود. درنتیجه برای اینکه پارچه تا پشت کلاف برسدريال اندازه آن را بزرگ تر می گیریم. تا نه تنها روی بوم، بلکه تا روی لبه ها و تا پشت کلاف را پوشش دهد. اینکار را برای اینکه بده چوبی پیدا نباشد انجام می دهیم. درواقع همه جا برای تولید تابلو بوم کنواس، اینکار را انجام می دهند. بنابراین به آن قسمت از بوم که در واقع ضخامت تابلو بوم است، لبه بوم می گویند. که وقتی از بفل به تابلو نگاه می کنید، مشخص است.

منظور از بوم لبه سفید چیست؟

اگر از قبل تابلو نقاشی ها را دیده باشید، می دانید که نقاش ها معمولا سطح روی بوم را رنگ گذاری و نقاشی می کنند. و لبه تابلو بوم را سفید باقی می گذارند. جدیدا برخی از نقاش ها به دلیل اینکه ممکن است تابلو بوم قاب گرفته نشود، برای زیباتر شدن نمای تابلو بوم کنواس، روی لبه ها را هم رنگ گذاری می کنند. ما نیز در چاپ بوم نقاشی و چاپ بوم کنواس این امکان را داریم تا مثل یک تابلو نقاشی، قسمت لبه های تابلو بوم را بدون چاپ و سفید باقی بگذاریم. به این نوع تابلو که ضخامت آن سفید می باشد، تابلو بوم کنواس لبه سفید می گویند. دلیل استفاده از این نوع تابلو بوم این است که مصرف کننده احتمالا یا مایل است که تابلو را قاب بگیرد، و برای او رنگ لبه ها اهمیتی ندارد، و یا اینکه می خواهد مثل روش های قدیمی نقاشی، تابل بوم چاپی او، از دور نمای یک تابلو بوم نقاشی را داشته باشد.

منظور از بوم لبه رنگی چیست؟

در تولید و چاپ بوم کنواس طبیعی، ما این امکان را داریم که تابلو بوم را برای شما به صورت لبه رنگی در نظر بگیریم. به این طورت که از طرح زمینه شما، به طراحی فایل اضافه می کنیم و چاپ کنواس را بزرگ تر از سایز سفارش بوم محاسبه می کنیم. تا بعد از چاپ، هنگام تولید بوم کنواس، طرح تا روی لبه های بوم سفارشی شما را پوشش بدهد. به همبن علت به این نوع تابلوها، تابلو بوم لبه رنگی می گویند. این روش نسبت به بوم لبه سفید، محبوبیت بیشتری دارد. چرا که بدون قاب هم تابلو چاپی به تنهایی زیبایی خود را حفظ می کند. برای سفارش تابلو بوم لبه رنگی، اگر خودتان به ما فایل اختصاصی می دهید، بهتر است تا به طرح خود، به اندازه ضخامت تابلو از رنگ زمینه اضافه کنید. اگر امکان این کار را ندارید، از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید، تا در صورت امکان، ما اینکار را برای شما انجام بدهیم. برای تابلوهای ضخامت کم، حدود ۳ سانت از هرطرف و برای تابلو بوم دیپ (ضخامت پهن) از هر طرف حدود ۵ سانت اضافه نمایید.

برای مشاهده گالری تابلوهای هنا استودیو کلیک کنید.
برای سفارش چاپ تابلو با طرح دلخواه خود، کلیک کنید.
برای ثبت سفارش طراحی تابلو اختصاصی، کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *