چاپ پارچه | چاپ روی پارچه | چاپ کنواس | چاپ روی کنواس | چاپ مخمل | چاپ روی مخمل | چاپ پارچه کنواس | چاپ روی پارچه کنواس | چاپ پارچه مخمل | چاپ روی پارچه مخمل | سفارش چاپ پارچه | سفارش چاپ پارچه مخمل | سفارش چاپ روی پارچه | سفارش چاپ کنواس

تفاوت چاپ کنواس و چاپ مخمل در تولید بوم

کنواس و مخمل دو پارچه ای هستند که در تولید بوم های چاپی از آن ها استفاده زیادی می شود. بنابراین قبل از ثبت سفارش چاپ بوم باید اطلاعاتی را درباره شباهت ها و تفاوت های این چاپ پارچه مخمل و کنواس بدانید. قبل از هرچیز به توضیح مختصری از معرفی هر کدام از این پارچه ها می پردازیم، تا بتوانید برای خرید خود انتخاب مناسب تری داشته باشید.

چاپ روی پارچه کنواس

پارچه کنواس در واقع همان پارچه هایی است که در تولید بوم نقاشی از آن ها استفاده زیادی می شود. با این تفاوت که ما برای اجرای طرح به جای تکتیک نقاشی از فناوری چاپ دیجیتال استفاده می کنیم. در نتیجه این محصول شامل هزینه کمتر می شود و شما با تهیه آن، صرفه جویی قابل توجهی در وقت و انرژی خود می کنید. علاوه بر آن برای انتخاب طرح بوم نقاشی چاپی خود، محدودیتی نخواهید داشت. پارچه بوم کنواس از پنبه و کتان تشکیل شده است. تنوع نوع خام آن در بازار زیاد است. اما ما برای چاپ روی کنواس بوم، از کنواسی استفاده می کنیم که کیفیت مطلوب و رنگ پذیری کافی داشته باشد. علاوه بر آن این نوع قابل تمیز کردن باشد. مورد دیگر ضخامت کنواس است. ضخامت باید به گونه ای باشد که امکان قرار گیری داخل دستگاه چاپ دیجیتال را داشته باشد. کنواس های ضخیم هم به هد دستگاه آسیب می رسانند و هم بعد از بوم کشی تابلو، به دلیل نداشتن کمی کشسانی، خیلی زود روی بوم شل می شوند. کنواس های هم که خیلی نازک هستند، مقاومت کافی در حین بوم کشی ندارند و هم ممکن است پاره شوند، هم ممکن است به دلیل کشسانی بیشتر، رنگ های چاپی روی سطح کنواس از هم باز شوند. بنابراین ما موظف هستیم ضخامت استانداردی را برای چاپ بوم کنواس در نظر بگیریم. جلوه چاپ بوم کنواس ر نهایت مثل یک تابلو نقاشی خواهد بود. این متریال به گونه ای است که حتی بعد انجام چاپ، شما می توانید روی آن ها رنگ گذاری کنید.

چاپ روی پارچه مخمل

چاپ مخمل با چاپ کنواس ویژگی های مشترک زیادی دارند. مخمل هم در تولید بوم محبوبیت زیادی دارد. چه بسا که به خاطر بافت مخملی که دارد، شباهت زیادی به چاپ تابلو فرش خواهد داشت. پارچه های مخمل قابل شست و شو هستند. پرزهای ریزی روی بافت وجود دارد. اما اندازه های آن به شکلی است که لایه چاپ بتواند به خوبی روی آن قرار بگیرد. پارچه ای که برای چاپ روی مخمل انتخاب می کنیم، نباید رنگ چاپ را پخش کند. باید ضخامت استانداردی برای قرار گیری در دستگاه و سپس بوم کشی داشته باشد. نوع دستگاه چاپی که برای چاپ پارچه استفاده می کنیم، دستگاه سابلیمیشن است. کار با این دستگاه به مراتب مشکل تر خواهد بود.

شباهت های چاپ مخمل با چاپ کنواس

هردو قابل تمیز کردن و یا قابل شست و شو هستند؛
هردو در تولید تابلو بوم قابل استفاده هستند؛
هردو امکان چاپ طرح دارند؛
هردو خاصیت عدم پخش رنگ چاپ دارند.

تفاوت های چاپ پارچه مخمل با چاپ پارچه کنواس

چاپ مخمل با مواد شویند قابل شست شو است، اما چاپ کنواس تنها قابلیت تمیز کردن با دستمال نم دار را دارد؛
چاپ کنواس امکان رنگ گذاری دارد، ما چاپ مخمل ندارد؛
امکان چاپ کنواس تا عرض ۲۲۰ ، اما امکان چاپ مخمل تا عرض ۱۵۰؛
پارچه مخمل بافت نرم تر و لطیف تری نسبت به کنواس دارد؛
مخمل انعطف بیشتری نسبت به کنواس دارد،
چاپ مخمل جلوه یک تابلو فرش دارد، اما چاپ کنواس نمای یک تابلو بوم نقاشی دارد.

سخن پایانی:

با توجه به مطالبی که گفته شد، بهتر است تفاوت های این دو پارچه را در نظر بگیرید و سپس اقدام به سفارش چاپ پارچه نمایید. اگر مایلید تا برای چاپ بوم، از طرح های نقاشی استفاده کنید و یا رنگ گذاری کنید، بهتر است از چاپ بوم کنواس استفاده کنید. اما اگر از طرح های کلاسیک و تصاویر لذت می برید، بهتر است تا انتخاب شما چاپ بوم مخمل باشد.

برای سفارش چاپ تابلو با طرح دلخواه کلیک کنید.

برای مشاهده گالری تصاویر تابلو بوم کنواس، کلیک کنید.
برای مشاهده گالری تصاویر تابلو بوم مخمل، کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *